historia Żółtego Cesarza
(jak budowaliśmy sklep)
napisali o nas
(wycinki prasowe)
jak do nas dojechać
(mapka)Tworzymy sieć Żółtych Cesarzy w całej Polsce na zasadzie franczyzy.
Serdecznie zapraszamy zainteresowanych!
Strona Żółtego Cesarza

FRANCZYZA


Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystego otwarcia kolejnego w sieci sklepu Żółty Cesarz w Warszawie na ul. Nowolipie.W październiku 07 ruszył sklep pod marką Żółtego Cesarza w Gdyni-Orłowie na placu Górnośląskim przy ul. Bytomskiej 22. Jest to drugi sklep w sieci sklepów z żywnością bio. Justyna Niedbalska – właścicielka sklepu zaprasza na zakupy, a właściciel marki Oficyna Vega, która jest także wydawcą Wege Świata zaprasza do współpracy następnych chętnych chcących otwierać Żółte Cesarze w całej Polsce.

22 kwietnia 09 miało miejsce uroczyste otwarcie nowego Żółtego Cesarza przy
ul. Nowolipie 25 w Warszawie. Mieszkańcy i zaproszeni goście spotkali się z właścicielami sklepu Wiolą i Tomkiem, przedstawicielem sieci Żółtego Cesarza Agnieszką Olędzką i redakcją Wegetariańskiego Świata.
Słoneczne kwietniowe popołudnie na ulicy Nowolipie w Warszawie mieszkańcy okolicznych osiedli i zaproszeni goście zapamiętają na długo. Przy dźwiękach bębnów, fletów i klarnetu odbyła się degustacja wegetariańskich smakołyków: sojowe parówki, tofu i burgery z grila, kanapki razowe z humusem i jerba jak korba podkręcała atmosferę.
Duży – ponad 100 metrowy lokal prześlicznie wyposażony w tradycyjne Żółto Cesarskie drewniane regały prezentują z dumą właściciele: Violetta i Tomek . Świadomie wybrali etyczno – ekologiczny biznes i cieszą się z ciepłego przyjęcia lokalnej społeczności: Czekaliśmy na taki sklep z ekologicznymi produktami, warzywami bez chemii, prawdziwym chlebem na zakwasie, słodyczami bez cukru – mówili mieszkańcy sąsiednich domów przybyli na imprezę.
Sklep położony jest w sąsiedztwie dwóch dużych arterii komunikacyjnych: 30 metrów od Alei Jana Pawła II i 60 metrów od Alei Solidarności. Z takimi patronami zdrowa żywność niewątpliwie będzie lepiej smakować.
Mamy zarówno dobrą wiadomość dla zmotoryzowanych - jest dogodny dojazd i parking, jak i dla korzystających z komunikacji miejskiej: przystanków wokół w bród. Od 2014 roku właścicielem sklepu przy ul. Nowolipie jest firma AJ&PD sp z o.o.

Uroczyste otwarcie Żółtych Cesarzy w Grudziądzu i w Krakowie  
Z końcem maja otworzył drzwi następny sklep franczyzowy Żółtego Cesarza, tym razem w Grudziądzu przy ul. Chełmińskiej 106 A. 

Z początkiem czerwca uroczyście otworzyliśmy Żółtego Cesarza w Krakowie na Pasażu Łużyckim przy ul. Łużyckiej 42.

Koncepcja właścicielki sklepu w Grudziądzu przy ul. Chełmińskiej 106A - połączenia szkoły jogi i sklepu ze zdrową żywnością bardzo nam się spodobała. Już od roku w warszawskim sklepie na Nowolipiu 25 funkcjonuje sala przeznaczona na kursy, wykłady i sesje masażu.
Żółty Cesarz postrzegany jest już nie tylko jako wiodący, etyczny koncept franczyzowy, ale również jako korzystna długoterminowa inwestycja. Dzięki zintegrowaniu Żółte Cesarze nadal będą liderem niskich cen, pełnego asortymentu i kompetentnej obsługi.

Toruń zaprasza do pierwszego takiego sklepu w mieście.

We wrześniu 2011 roku przy dżwiękach kapelki otworzył drzwi siódmy już sklep z żywnością ekologiczną sieci Żółty Cesarz w Toruniu przy ul. Mickiewicza 114 A.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z otwarcia:

https://picasaweb.google.com/xKreestalx/OtwarcieSklepu10092011?authuser=0&authkey=Gv1sRgCKXaiaqn7pT6RA&feat=directlink#5652352645004883170

 

W marcu 2014 powstał nowy Żółty Cesarz w Krakowie przy ul. Pod Fortem 2C.

Duży, przestronny, świetnie zaopatrzony market doskonale wkomponował się pomiędzy nowoczesne osiedle. To pierwszy Żółty Cesarz, w którym można zasiąść przy stoliku i napić się kawy, herbaty, soku wyciskanego z owoców bio przez sprzedawcę, czy zjeść drobne co nieco.

 

Debiut Żółtych Cesarzy na światowym rynku żywności bio.
Na stronie Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej BIOFACH, które są organizowane co roku w Norymberdze i są największą na świecie ekspozycją produktów rolnictwa ekologicznego został doceniony przez dziennikarzy www.organic-market.info nasz sklep z żywnością bio - Żółty Cesarz.
W artykułach o aktualnościach z Polski znajdujemy reportaż o misji i działalności redakcji miesięcznika Wegetariański Świat i sieci Żółty Cesarz.


Czytających w języku angielskim zapraszamy:
Organic Market


Żółty Cesarz Warszawa-Mokotów

Zapraszamy: Warszawa, Mokotów, przy ul. Bruna 34.
W godzinach poniedziałek-piątek: 8.00-20.00, sobota: 8.00-16.00 Zapraszamy też dostawców do sklepu.

 

żółty cesarz

żółty cesarz

żółty cesarz

żółty cesarz
Historia Żółtego Cesarza


Ciężarówka z drewnem do budowy Żółtego Cesarza.

Syn Słomy Jonasz hebluje
blat stołu na książki.


Przy pracy.

Praca, praca, praca....

Heblowanie.

Tak powstawały nasze
półki na książki.


Madzia z naszym pracownikiem.

Madzia maluje ściany.

Słoma przy pracy.

Posiłek i chwila odpoczynku

Sprzedawanie nazych produktów przed sklepemPodczas gdy większość mieszkańców stolicy przed Szczytem Europejskim czekała na barbarzyńców, obijając wystawy tekturą i deskami, władza przygotowywała 15000 łóżek
w szpitalach dla poszkodowanych,
a rozsądna część Warszawiaków zrobiła sobie długi weekend
i wyjechała za miasto, chłopaki
z ekipy Słomy z wioski ekologicznej Dąbrówka pod Lublinem przygotowywali drzewo na budowę półek i blatów do Żółtego Cesarza.

Pierwszy łopot unijnej flagi nad Placem Piłsudskiego zbiegł się
z przyjazdem ekipy z Dąbrówki.

Bladym świtem przez pilnie strzeżoną strefę 0 na Mokotowie przemknęła ciężarówka wypełniona po brzegi drewnem z nadleśnictwa Lubartów i zatrzymała się przy ulicy Bruna.

Później już ulica Wołoska została zablokowana, aby władza mogła wyciem klaksonów pokazać swoją siłę i gotowość do (samo)obrony.

Można powiedzieć że narodziny Cesarza nieuchronnie związały się z globalnym kryzysem naszej cywilizacji. W zamienionej w pustawą twierdzę Warszawie ekipa z Dąbrówki w sile 8 chłopów + Madzia Golc z Wolimierza + redaktorka WŚ Agnieszka Olędzka zaczęła stawiać pierwszy blat.

Nocą poszliśmy na Pola Mokotowskie, gdzie swoje pacyfistyczne przesłanie pokazywały teatry antyglobalistów.

Trwał festiwal ognia, wegetariańskie jedzenie rozdawali wolontariusze z organizacji Jedzenie zamiast bomb. Po obejrzeniu w internecie jak wygląda zabite dechami kosmicznie puste centrum Warszawy, znowu zrobiło się normalnie.

Ekipa pracowała po 10 godzin dziennie przez dwa tygodnie ciosając, zbijając, heblując blaty
z drzewa, non-stop warczała piła pana Dzika
i stukały młotki. Madzia artystycznie pomalowała ściany w Gabinecie Terapii Naturalnych, gdzie będą odbywać się spotkania
i różnego rodzaju lecznicze masaże.

Nad wejściem zawisła słynna drewniana kopuła, po której można poznać, iż obiekt wyszedł spod ręki Słomy. Druga taka kopuła podobno wisi gdzieś w drugim końcu Warszawy.

Tak więc zapraszamy Państwa na niezapomniane wrażenia wzrokowo-estetyczne po obejrzeniu wystroju sklepu zaprojektowanego i wykonanego przez Słomę i jego ekipę z Dąbrówki.

Kupowania żywności z gospodarstw ekologicznych, książek z naszej oferty, numerów archiwalnych Wege Świata, rękodzieła, bębnów
i innych instrumentów, wspaniałych płyt etno. Są też koszulki od Patyczaka i innych malarzy
i kosmetyki nie testowane na zwierzętach, łącznie z płynami do czyszczenia i prania.

Można też powiesić swoje ogłoszenie na ścianie. Otwarcie sklepu zbiegło się z 10-leciem naszego pisma Wegetariański Świat.

historia Żółtego Cesarza
(jak budowaliśmy sklep)
napisali o nas
(wycinki prasowe)
jak do nas dojechać
(mapka)

napisali o nas


Zapraszamy do obejrzenia filmu o Żółtym Cesarzu nakręconego przez Tomka Słodkiego kilka lat temu.

http://www.youtube.com/watch?v=i6lQx1V5HB8
Zapraszamy do obejrzenia filmu nakręconego przez Polską Akcję Humanitarną o Żółtym Cesarzu, który promuje idee Sprawiedliwego Handlu.

http://www.youtube.com/watch?v=kRoMMvNStzY&feature=related
Zapraszamy także do obejrzenia filmu nakręconego przez Superstację we wnętrzu Żółtego Cesarza o idei Sprawiedliwego Handlu. Wypowiedzi udziela Marcin Ryszka - Kierownik Żółtego Cesarza.

http://www.youtube.com/watch?v=4EalH-PC-QA

21 kwietnia 2005 roku w gazecie Rzeczpospolita, w dodatku Kolumna Kulinarna, ukazał się artykuł na temat naszego sklepu Żółty Cesarz.


vspace=5Piątek 11 sierpnia 2006 roku w Życiu Warszawy zamieszczono artykuł odnośnie braku kadry pracowniczej... Wiele zmienił ten artykuł. Na dzień dzisiejszy posiadamy świetnie wyszkolonych pracowników z których jesteśmy dumni.


vspace=520 kwietnia 2007 roku w Gazecie Wyborczej ukazał się artykuł (co prawda z małym błędem w druku; nie jest to niedawno otwarty sklep), odnośnie naszych planów i asortymentu.


vspace=5W grudniu 2006 roku w gazecie Handlowiec Info można było przeczytać o wizji ekspansji Żółtego Cesarza...


vspace=5W listopadowym numerze Franchising Info przeczytamy o dalszej ekspansji i sukcesach cesarstwa


vspace=5W prasie branżowej Detal Dziś z dnia 5 lipiec 2007 została opisana specyfikacja naszej sieci.


vspace=5I ponownie w piśmie Detal Dzisiaj z 13 września 2007 zostaliśmy ocenieni jako jedna z najważniejszych sieci franczyzowych tej branży...


vspace=5
historia Żółtego Cesarza
(jak budowaliśmy sklep)
napisali o nas
(wycinki prasowe)
jak do nas dojechać
(mapka)


jak do nas dojechać

historia Żółtego Cesarza
(jak budowaliśmy sklep)
napisali o nas
(wycinki prasowe)
jak do nas dojechać
(mapka)


POKAŻ KOSZYK