Dziennik z podróży po targach BIOFACH 2005 

Festiwal wege - Kożyczkowo 2005 
(sierpień 2005)

Dziennik z podróży po targach BIOFACH 2006 

BIOFACH I VIVANESS 2007
Norymberga, Centrum Targowe 


Festiwal Wegetariański Nie Zabijaj 
(lipiec)

Festiwal - Wolimierz 2006 
(sierpień)

Spotkanie z profesorem Skolimowskim 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WEGETARIANIZMU 
(październik)

Letni Festiwal w Kożyczkowie 
(lipiec 07)

Gotowanie makrobiotyczne
w Kiental Szwajcaria 

(styczeń 2008)

Wyprawa duchowa
do Indii 

(luty-marzec 09)

EkoConnect - Targi Żywności bio w Polsce 
(maj 09)

NOC KUPAŁY
z szamanem z Helsinek 

(czerwiec 2009)

Kurs masaży i makrobiotyki Łeba 2009 
(wrzesień 2009)

Wyprawa do Szkocji 
(lipiec-sierpień 09)

Kartka z 13. głodówki leczniczej 
(Łeba 2010)

TARGI ŻYWNOŚCI BIO - BIOFACH 
(Norymberga 2010)

ORGANIC MARKETING FORUM 
(2010)

FESTIWAL WEGETARIAŃSKI 
(Kożyczkowo 2010)

Targi Ekologia dla Rodziny EcoFamily 
(marzec)

Festiwal wegetariański 2011 
(Kożyczkowo lipiec)

FESTIWAL WEGETARIAŃSKI 
(Kożyczkowo 2012)

Kartka z głodówki leczniczej  
(Łeba 2012)

Organic Marketing Forum 
(maj 2012)

FESTIWAL WEGETARIAŃSKI 
(Kożyczkowo2013)

Targi Organic Marketing Forum 
(czerwiec 2013)


Letni Festiwal w Kożyczkowie 

A oto kolejna odsłona naszego legendarnego już festiwalu.
Letni Festiwal Wegetariańskiego Świata lipiec 07 Kożyczkowo Jak co roku, już od siedmiu lat redakcja naszego miesięcznika zaprosiła czytelników i sympatyków, a także chcących nauczyć się gotować po wegetariańsku, posłuchać o tym jak zdrowo się odżywiać, zarówno na wykładach jak i bezpośrednio pomagając w kuchni do Ośrodka Duchowych Stylów Życia w kaszubskiej wsi Kożyczkowo.
Bogaty program: wykłady dotyczące wegetarianizmu, zdrowego odżywiania i stylu życia, medycyny naturalnej, ćwiczenia, taniec, relaksacja, ognisko, sauna opalana drewnem, muzyka przyciągnęły dziesiątki chętnych.
Gotował na festiwalu Stefan Poprawa znany z wielu eko-imprez mistrz kuchni makrobiotycznej razem z kilkunastoma pomocnikami podpatrującymi jego kunszt kucharski. Stefan jest absolwentem Międzynarodowego Instytutu Makrobotyki i Shiatsu w Kental (Szwajcarisa), nauczycielem masażu shiatsu z 15-letnim doświadczeniem, praktykiem zdrowej kuchni opartej na zasadach makrobiotyki.
Były wspaniałe codzienne koncerty szamańskie na gongach - astralne podróże na dźwiękach gongów i bębnów, podróże wgłąb siebie i na spotkanie przeznaczenia, które prowadził Stanisław Olszewski. Stanisław zajmuje się pomocą przy trudnych relacjach w rodzinie, związkach i pracy. Pomaga - jak mówi - zamienić więzy na więzi. Kąpiel w gongach, czyli koncert mistrza gry na gongu Stanisława Olszewskiego jest nie tylko wielkim wydarzeniem artystyczno-muzycznym, ale ma też aspekt leczniczy. W czasie wibracji gongu chore komórki ulegają rozpadowi, a organizm rewitalizuje się, oczyszcza, wzmacnia i... odmładza. Koncerty, podczas których można doznać masażu całego ciała wibracją dźwięku są doświadczeniem, którego nie sposób opisać ani zapomnieć. Majestatyczny dźwięk gongu otacza i przenika, uspokaja i koi, przenosi w inne wymiary, maluje w wyobraźni obrazy i wizje. Absolutna pełnia dźwięku wydawanego przez gong, stwarza niepowtarzalną ciszę wewnątrz, opisywaną przez wielu jako cudowny stan odprężenia.
Kasia Miernicka poprowadziła zajęcia Chi kung, które - według autorki - miały za zadanie podnosić poziom Energii, Mocy i wprowadzać do życia Radość i Piękno. Kasia jest weganką, zachęca do makrobiotycznego stylu odżywiania się i gotowania wg 5 Przemian. Zajmuje się astrologią, doskonaleniem duchowym i nauczaniem Taichi i Chi kung.
Jacek Kryg poprowadził poranne i wieczorne ćwiczenia tai chi, a także wykłady dotyczące medycyny Pięciu Elementów, Taoistycznego spojrzenia na świat i stresu.
Były też niesamowite tańce w kręgu - etniczne z różnych rejonów świata, któe poprowadziła Beata Krzewiecka. Dla uczestników niezapomnianym przeżyciem była Rozmowa z Duchem Ognia - czyli rytuał Chodzenia po Ogniu i ceremonia Szałasu Potów (Sweat Lodge), które poprowadził znany już z różnych szamańśkich wydarzeń Jerzy Niczyporuk.
Odwiedziliśmy też Kamienne Kręgi - miejsce mocy w Węsiorach, w którym zagraliśmy na gongu i zrobiliśmy krąg. Można było także pojeździć na koniach, które już od dwóch lat są w ośrodku dużą atrakcją. Wieczorem zażywaliśmy sauny opalanej drzewem i tańczyliśmy na werandzie ośrodka.
Do zobaczenia za rok.


(lipiec 07)

na początek