Dziennik z podróży po targach BIOFACH 2005 

Festiwal wege - Kożyczkowo 2005 
(sierpień 2005)

Dziennik z podróży po targach BIOFACH 2006 

BIOFACH I VIVANESS 2007
Norymberga, Centrum Targowe 


Festiwal Wegetariański Nie Zabijaj 
(lipiec)

Festiwal - Wolimierz 2006 
(sierpień)

Spotkanie z profesorem Skolimowskim 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WEGETARIANIZMU 
(październik)

Letni Festiwal w Kożyczkowie 
(lipiec 07)

Gotowanie makrobiotyczne
w Kiental Szwajcaria 

(styczeń 2008)

Wyprawa duchowa
do Indii 

(luty-marzec 09)

EkoConnect - Targi Żywności bio w Polsce 
(maj 09)

NOC KUPAŁY
z szamanem z Helsinek 

(czerwiec 2009)

Kurs masaży i makrobiotyki Łeba 2009 
(wrzesień 2009)

Wyprawa do Szkocji 
(lipiec-sierpień 09)

Kartka z 13. głodówki leczniczej 
(Łeba 2010)

TARGI ŻYWNOŚCI BIO - BIOFACH 
(Norymberga 2010)

ORGANIC MARKETING FORUM 
(2010)

FESTIWAL WEGETARIAŃSKI 
(Kożyczkowo 2010)

Targi Ekologia dla Rodziny EcoFamily 
(marzec)

Festiwal wegetariański 2011 
(Kożyczkowo lipiec)

FESTIWAL WEGETARIAŃSKI 
(Kożyczkowo 2012)

Kartka z głodówki leczniczej  
(Łeba 2012)

Organic Marketing Forum 
(maj 2012)

FESTIWAL WEGETARIAŃSKI 
(Kożyczkowo2013)

Targi Organic Marketing Forum 
(czerwiec 2013)


FESTIWAL WEGETARIAŃSKI Jak co roku od 10 lat Wegetariański Świat zaprosił w lipcu czytelników do Ośrodka Duchowych i Twórczych Stylów Życia w Kożyczkowie.


Gotował na festiwalu JANUSZ ARRASZ znawca żywności ekologicznej i wegetariańskiej, popularyzator tematyki profilaktyki zdrowotnej, organizator imprez promujących zdrowy styl życia, autor licznych programów radiowych o tematyce BIO i WEGE-ŻYWNOŚCI, Prezes Stowarzyszenia Wege-Aktywni. Były wykłady dotyczące wegetarianizmu, zdrowego odżywiania i stylu życia, warsztaty medycyny naturalnej, ćwiczenia jogi, zajęcia z tańca, relaksacje, ogniska, pokazy gotowania i pieczenia chleba, koncerty.
Stefan Poprawa znany z wielu eko-imprez mistrz kuchni makrobiotycznej codziennie prowadził warsztaty-pokazy makrobiotycznego gotowania. Na Kursie gotowania makrobiotycznego Stefan przekazywał wiedzę, nie tylko teoretyczną. Uczestnicy wzięli udział we wspólnym gotowaniu. Stefan Poprawa poprowadził też warsztat masażu shiatsu.
Jerzy Niczyporuk poprowadził warsztat – spotkanie z kulturą Indian: ceremonię Szałasu Potów, prezentację świecowania uszu i masażu polinezyjskiego. Prowadził też kursy terapii z wykorzystaniem oryginalnych technik etnicznych, a szczególnie Indian Ameryki Północnej i ludów Polinezji.

Koncerty grane przez Bogdana Halickiego ukierunkowane były na zdrowotne potrzeby ludzi – eliminowały zmęczenie, stres, wspomagały każdy rodzaj leczenia lub rozwoju emocjonalnego. SONG OF GONG to koncert muzyki relaksacyjnej, zmodulowanej częstotliwościami fal mózgowych Theta. Stymulacja falami Theta, wykorzystuje zdolność mózgu do naśladowania podobnych wibracji, tak więc działa w sposób zgodny z naturą, powoduje przyjemne doznania. Okazało się, że w stanie synchronizacji półkul mózgowych nie tylko wchodzi się w głębokie stany medytacji i relaksacji, co daje zwiększoną kreatywność, człowiek staje się bardzo chłonny i łatwo koduje nowe informacje. Jeżeli obie półkule mózgowe pracują równomiernie, wtedy człowiek potrafi wykorzystać swój potencjał w pełniejszy sposób. Wysoki stopień synchronizacji mózgu daje następujące efekty: harmonia wewnętrzna, odporność na trudności psychiczne (stres, strach), lepsza pamięć, zdolność do nauki i koncentracji, twórczość, zdolności motoryczne, lepsza percepcja, wyższe IQ i EQ, pewność siebie i wiele innych.
Więcej na stronie autora: www.myspace.com/bogdan.halicki

W przestrzeni dźwięków podróżowaliśmy także ze Stanisławem Olszewskim, w czasie kąpieli w gongach, czyli na koncertach gry na gongu, które były nie tylko wielkim wydarzeniem artystyczno-muzycznym, ale miały także aspekt leczniczy.

Kundalini Yogę – poprowadził gospodarz ośrodka – Marek Apollo Miedziewski.
Joga wzmacnia i rozwija na wszystkich poziomach: ciało, umysł, ducha. Uzdrawia system nerwowy i hormonalny, zwiększa pojemność płuc, pobudza krążenie, trenuje i stymuluje umysł. Pozwala odkryć i sięgnąć po niewykorzystany potencjał, wewnętrzną moc, którą wszyscy w sobie mamy.

Niekwestionowaną atrakcją festwalu były zajęcia łucznicze, które poprowadził Piotr Onufry Pajączek- 3 krotny mistrz Polski i Jakub Pajączek- mistrz Dolnego Śląska, zawodnicy wrocławskiego klubu- UKS Talent. Na koniec odbyły się zawody zakończone wręczeniem nagród niespodzianek.
Jacek Kryg, taoista i mistrz feng shui poprowadził wykłady dotyczące różnych koncepcji zdrowia i choroby popularnych na Wschodzie, szczególnie według Taoistów. Jacek Kryg poprowadził też poranne i wieczorne ćwiczenia tai chi.Kalinę Wawrzyńską zaprosiliśmy z warsztatem tanecznym. W tańcu otwierasz się na bogactwo życia, na obfitość świata – mówi Kalina.

Odwiedziła nas także Beata Lalla Jakuszewska - dziennikarka z zawodu, studentka psychologii, podróżniczka z zamiłowania, weganka. Od 10 lat podróżuje autostopem - zwiedziła Afrykę, Azję i całą Europę. Dwukrotnie nominowana do Kolosa w kategorii Podróż. Tematem spotkania było: Tribi Sun: saharyjskie serca.
Beata Skończyła studia, spakowała plecak i pojechała do Afryki. Tak to się zaczęło i tak trwało: bez planu, bez terminu, bez konkretnego celu. Wreszcie, po przejechaniu autostopem i przewędrowaniu pieszo łącznie ok. 13 tys. km, Beata się zatrzymała. Było to w małej marokańskiej wiosce M'hamid el Ghizzlane, nazywanej „wrotami Sahary”. Przez sześć kolejnych miesięcy mieszkała wraz z Nomadami z plemienia Arib, którzy stopniowo się z nią oswajając, coraz bardziej wtajemniczali ją w swoje życie. Z nimi wędrowała po pustyni, gotowała na ogniskach, uczyła się piec chleb w piasku, śpiewała i tańczyła. Była prawie jedną z nich. W tym czasie, w kontakcie z inną, zanikającą już kulturą, poznawała siebie i odkrywała to, co naprawdę ważne.

W niedzielę było Spotkanie Anty GMO, które przygotowaliśmy we współpracy z ICPPC - Międzynarodową Koalicją dla Ochrony Polskiej Wsi ze Stryszowa.

Odwiedziliśmy też Kamienne Kręgi - miejsce mocy. Kręgi kamienne w Węsiorach, odrestaurowane i udostępnione zwiedzającym, zostały zbudowane na tych ziemiach przez jej dawnych mieszkańców, na wiele tysięcy lat przed Chrystusem. Były niegdyś, nie tylko miejscem życia plemion, ale też kalendarzem wyznaczającym wschody i zachody słońca w przesilenia letnie i zimowe. Znane są też ich właściwości lecznicze. Szczególnie kojąco wpływają na system nerwowy przebywających tu ludzi i zwierząt.

Do zobaczenia w 2011 w lipcu w Kożyczkowie
(Kożyczkowo 2010)

na początek