Dziennik z podróży po targach BIOFACH 2005 

Festiwal wege - Kożyczkowo 2005 
(sierpień 2005)

Dziennik z podróży po targach BIOFACH 2006 

BIOFACH I VIVANESS 2007
Norymberga, Centrum Targowe 


Festiwal Wegetariański Nie Zabijaj 
(lipiec)

Festiwal - Wolimierz 2006 
(sierpień)

Spotkanie z profesorem Skolimowskim 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WEGETARIANIZMU 
(październik)

Letni Festiwal w Kożyczkowie 
(lipiec 07)

Gotowanie makrobiotyczne
w Kiental Szwajcaria 

(styczeń 2008)

Wyprawa duchowa
do Indii 

(luty-marzec 09)

EkoConnect - Targi Żywności bio w Polsce 
(maj 09)

NOC KUPAŁY
z szamanem z Helsinek 

(czerwiec 2009)

Kurs masaży i makrobiotyki Łeba 2009 
(wrzesień 2009)

Wyprawa do Szkocji 
(lipiec-sierpień 09)

Kartka z 13. głodówki leczniczej 
(Łeba 2010)

TARGI ŻYWNOŚCI BIO - BIOFACH 
(Norymberga 2010)

ORGANIC MARKETING FORUM 
(2010)

FESTIWAL WEGETARIAŃSKI 
(Kożyczkowo 2010)

Targi Ekologia dla Rodziny EcoFamily 
(marzec)

Festiwal wegetariański 2011 
(Kożyczkowo lipiec)

FESTIWAL WEGETARIAŃSKI 
(Kożyczkowo 2012)

Kartka z głodówki leczniczej  
(Łeba 2012)

Organic Marketing Forum 
(maj 2012)

FESTIWAL WEGETARIAŃSKI 
(Kożyczkowo2013)

Targi Organic Marketing Forum 
(czerwiec 2013)


Targi Ekologia dla Rodziny EcoFamily 

 


Debiutujące targi dla EKOLOGII


 

 Pierwsze trzy dni kwietnia w Targach Kielce upłynęły pod znakiem debiutujących targów       EcoFamily.  Swoje oferty zaprezentowało 110 firm m.in. z Polski, Litwy i Austrii Targi zwiedziło ponad 8 tys.  zainteresowanych.

 

 

Wystawcy spotkali się, by wymienić poglądy, podzielić się wiedzą z zakresu ekologii przedstawicie wielu branż, którzy maja ogromny udział swój udział w kształtowaniu rynku produktów ekologicznych. Organizując EcoFamily mieliśmy na celu prezentację firm, organizacji, inicjatyw społecznych, wspierających zdrowy styl życia dzieci i dorosłych. Poprawa każdego aspektu środowiska domowego, świadoma konsumpcja, wychowanie zdrowych dzieci w bezpiecznym, naturalnym, niezanieczyszczonym otoczeniu są od dawna priorytetem dla wielu rodzin na świecie i stają się coraz popularniejsze w Polsce. Świadczy o tym rozwój takich branż jak żywność ekologiczna czy kosmetyki ekologiczne. Powstaje ruch na rzecz ekologii w rodzinie wspierany przez przedstawicieli mediów, portale internetowe, organizacje. Dzięki nim rośnie świadomość ekologiczna społeczeństwa poszukującego zdrowych, naturalnych produktów i usług posiadających certyfikaty przyjaznych dla konsumenta i środowiska.

Targi EcoFamily nie mogłyby się odbyć bez przeprowadzenia akcji, konkursów i seminariów. W niedziele (3 kwietnia) odbył się otwarty konkurs dla wszystkich mieszkańców naszego regionu. Konkurs Eko Moda organizowany był dla kreatywnych osób w każdym wieku. Wystarczyło przynieść do Targów Kielce stworzone przez siebie części garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej czy biżuterię. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie zgłaszanych do niego modeli w 100% z surowców wtórnych. Fundatorem nagród w konkursie była firma biorąca udział w targach, która prezentowała znaną markę Pat&Rub, autorskiej linii kosmetyków, której właścicielem jest Kinga Rusin. Wśród konkursów cieszących się ogromnym zainteresowaniem okazał się Ogólnopolski Konkursu Twórczego Recyklingu I CAN na ponowne najciekawsze zużycie puszek po napojach. W czasie targów odbyła się również akcja Recykling daje owoce, gdzie w zamian za zużyte elektrograty i baterie zainteresowani dostawali owoce i nasionka kwiatków.

W czasie targów odbyło się również dwudniowe seminarium dla producentów, dystrybutorów i wszystkich zainteresowanych żywnością ekologiczną, produktami naturalnymi i tradycyjnymi, aspektami certyfikacji i promocji.


 


(marzec)

na początek