Dziennik z podróży po targach BIOFACH 2005 

Festiwal wege - Kożyczkowo 2005 
(sierpień 2005)

Dziennik z podróży po targach BIOFACH 2006 

BIOFACH I VIVANESS 2007
Norymberga, Centrum Targowe 


Festiwal Wegetariański Nie Zabijaj 
(lipiec)

Festiwal - Wolimierz 2006 
(sierpień)

Spotkanie z profesorem Skolimowskim 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WEGETARIANIZMU 
(październik)

Letni Festiwal w Kożyczkowie 
(lipiec 07)

Gotowanie makrobiotyczne
w Kiental Szwajcaria 

(styczeń 2008)

Wyprawa duchowa
do Indii 

(luty-marzec 09)

EkoConnect - Targi Żywności bio w Polsce 
(maj 09)

NOC KUPAŁY
z szamanem z Helsinek 

(czerwiec 2009)

Kurs masaży i makrobiotyki Łeba 2009 
(wrzesień 2009)

Wyprawa do Szkocji 
(lipiec-sierpień 09)

Kartka z 13. głodówki leczniczej 
(Łeba 2010)

TARGI ŻYWNOŚCI BIO - BIOFACH 
(Norymberga 2010)

ORGANIC MARKETING FORUM 
(2010)

FESTIWAL WEGETARIAŃSKI 
(Kożyczkowo 2010)

Targi Ekologia dla Rodziny EcoFamily 
(marzec)

Festiwal wegetariański 2011 
(Kożyczkowo lipiec)

FESTIWAL WEGETARIAŃSKI 
(Kożyczkowo 2012)

Kartka z głodówki leczniczej  
(Łeba 2012)

Organic Marketing Forum 
(maj 2012)

FESTIWAL WEGETARIAŃSKI 
(Kożyczkowo2013)

Targi Organic Marketing Forum 
(czerwiec 2013)


FESTIWAL WEGETARIAŃSKI 

 

Już po raz 12 w Kożyczkowie świętowaliśmy na FESTIWALU WEGETARIAŃSKIM organizowanym - jak co roku przez Wegetariański Świat.

 

 

Jak co roku, już po raz 13, Wegetariański Świat zaprosił czytelników do Ośrodka Duchowych i Twórczych Stylów Życia w Kożyczkowie na Kaszubach.

 

 

 

Były wykłady dotyczące zdrowego odżywiania i stylu życia, medycyny naturalnej, pokazy gotowania, joga, masaż polinezyjski i siatsu, taniec, koncerty na gongach, ogniska, chodzenie po ogniu, szałas potów.


Jak co roku na festiwalu gotował - ze wspaniałymi wolontariuszami: Anią, Asią, Moniką i Piotrkiem - Stefan Poprawa, pseudonim: Potrawa, mistrz kuchni makrobiotycznej. Poprowadził też warsztaty-pokazy makrobiotycznego gotowania.

 

 


Nasz Gość specjalny Festiwalu - Norbert Kulesza o duchowym imieniu Bodha, uczeń Osho, poprowadził medytacje Osho takie jak: Kundalini, Taniec Zwierząt, Nadabrahma.Wieczorami podróżowaliśmy do krainy naszych marzeń wraz z dźwiękami gongów ze Stanisławem Olszewskim, Małgorzatą i Dorotą. Koncerty w wykonaniu tego mistrzowskiego Trio witalizowały nasze ciała i dusze. Stanisław to jeden z najlepszych polskich fitoterapeutów. Pomaga w odzyskiwaniu zdrowia stosując różne naturalne metody i środki: zioła, zrównoważone odżywianie, kamertony, dzwonki, gongi, masaże i zabiegi manualne, soulwork system coaching, modlitwę w szałasie potów, saunoterapię, sesje uzdrawiania rekonektywnego. Wciąż namawia, by oczyszczać wątrobę i zmieniać tyko siebie, nikogo więcej.


 


Ponieważ wszystko co pojawia się w naszej głowie, czy mamy tego świadomość czy nie, zostaje zainstalowane w mapie ciała, więc aby wpłynąć na swoje myśli i emocje tańczyliśmy codziennie Taniec Życia z Karoliną Brzezińską. Uczyliśmy się w tańcu, że ciało przekazuje nam informację o naszej psychicznej formie, stanie naszych uczuć, pokazuje prawdę o nas. Odbyliśmy więc wspólną podróż, dzięki której zaprzyjaźniliśmy się z naszym ciałem. Emocje, które pozostawały w ukryciu naszego ciała, dzięki tańcom wyszły na światło dzienne i pomogły zmienić stare wzorce, przekonania i destrukcyjne systemy.

 Dla „skowronków” Kundalini Yogę – poprowadził gospodarz ośrodka – Marek Apollo Miedziewski. Joga wzmacnia i rozwija na wszystkich poziomach: ciało, umysł, ducha. Uzdrawia system nerwowy i hormonalny, zwiększa pojemność płuc, pobudza krążenie, trenuje i stymuluje umysł. Pozwala odkryć i sięgnąć po niewykorzystany potencjał, wewnętrzną moc, którą wszyscy w sobie mamy.


 


Niezwykle barwne i ciekawe wykłado-pokazy poprowadziła Katarzyna Kochańska – aromaterapeutka, kompozytorka herbat i zapachów, znawczyni olejków eterycznych, naturalnych przepisów na urodę. Dowiedzieliśmy się jak we własnym domu zorganizować aromaterapeutyczne spa, jak markety manipulują ludźmi za pomocą zapachów, jak pielęgnować rośliny bez użycia pestycydów, no i o balsamie na całe zło, czyli jak skomponować własne kosmetyki naturalne.


 


Obejrzeliśmy niezwykły pokaz masażu polinezyjskiego w wykonaniu prekursora tego typu masażu w Polsce, wieloletniego praktyka, mistrza Ryszarda Biskupskiego i Karoliny Brzezińskiej.Warsztaty tantrycznej jogi i Ceremonię w Kręgach w Węsiorach poprowadziła Wioletta Ewa Tuchowska - mistrzyni tantry, psycholog i parapsycholog, nauczycielka duchowa. Podczas ceremonii przywitaliśmy Strażników tego świętego miejsca i prosiliśmy ich o prowadzenie. Złożyliśmy też dary z owoców, wina i ziaren. Dowiedzieliśmy się czym jest tantra. Poznaliśmy sposoby kumulowania i przekształcania energii seksualnej w twórczą energię niezbędną do realizacji marzeń, a także poznaliśmy sposoby radzenia sobie z temperamentem.


Po jodze, przed śniadaniem mieliśmy też okazję zawirować z Wiolettą w tańcu brzucha, budząc w sobie tym radość i wewnętrzny potencjał.


 

 


Kulminacyjnym punktem festiwalu była ceremonia oczyszczającego Szałasu Potów, którą poprowadził Jerzy Niczyporuk. Siedzieliśmy w zbudowanym z gałęzi szałasie, szczelnie okrytym kocami, tak jak przed wiekami robili to Indianie, na ziemi, wokół rozgrzanych do czerwoności w ognisku kamieni, spowici w gorącą parę buchającą przy polewaniu wodą kamieni, w rytmie bębna wybijającego rytm serca. Śpiewaliśmy indiańskie i etniczne pieśni.

Następnego dnia, w czwartek chodziliśmy po ogniu, wcześniej wrzucając do ogniska zapisane na karteczkach te nasze aspekty, z którymi chcieliśmy się pożegnać. W naszych postanowieniach wspierał nas dźwięk gongu i indiańskie pieśni. Okazało się, że w takim stanie ducha chodzenie po rozżarzonych węglach było jak chodzenie po trawie.
Jurek zaprezentował też znaną Indianom metodę leczenia przeziębień, bólów głowy, migrenowych itp. - świecowanie uszu. A na porannej gimnastyce ćwiczyliśmy metody automasażu i masaż stóp.

 


Ciekawe spotkania poprowadził Marek Tomasz Chudzik założyciel Kliniki Leczenia Dietą i Ruchem o nazwie Drzewo Życia. Pierwszy temat: dlaczego wegetarianizm nie stanowi już cywilizacyjnej awangardy – wywołał polemiki ciągnące się do wieczora. Na drugim spotkaniu obejrzeliśmy film opowiadający o wegetariańskiej diecie.

 

 Mariola Miedziewska przedstawiła ciekawy wykład o I Chingu, czyli Księdze Przemian. Księga zawiera czworakie tao świętych mędrców... Dlatego człowiek szlachetny, zawsze gdy ma coś zrobić lub sporządzić, jak również kiedy ma użyć słów, zadaje jej pytanie. Księga przyjmuje jego doniesienia jak echo; nie ma dla niej różnicy, czy coś jest daleko czy blisko, ani czy jest ciemne albo głębokie.

Obejrzeliśmy także film z podróży Marioli do Amazońskich Indian, którzy używają świętych ziół.Zapraszamy na następny Festiwal za rok!

 

 (Kożyczkowo2013)

na początek